ŘSD má první stavební povolení pro část Pražského okruhu, na koridoru vznikne provizorní přeložka

ŘSD má první stavební povolení pro část Pražského okruhu, na koridoru vznikne provizorní přeložka

Ministerstvo životního prostředí požaduje 394 metrů dlouhý hloubený tunel Na Vysoké.

Dopravní a energetický stavební úřad (DESÚ) vydal první stavební povolení pro část Pražského okruhu z Běchovic okay dálnici D1.

Týká se drážních staveb na trati mezi Prahou a Českými Budějovicemi, konkrétně v úseku mezi stanicemi Říčany a Praha-Uhříněves. Řízení o stavebním povolení pro hlavní trasu dál běží, Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) chce začít se stavbou ještě letos.

Rozhodnutí o povolení je na úřední desce DESÚ. Jde o několik stavebních objektů v katastrálním území obce Kolovraty v místech, kde ŘSD počítá s vybudováním krátkého tunelu u železničního koridoru.

Celkem 394 metrů dlouhý hloubený tunel Na Vysoké je požadován ministerstvem životního prostředí. Jižní portál je tvořen železničním mostem na trati Praha – Benešov.

Tunel u Říčan na trase Pražského okruhu. Foto: ŘSD

Kvůli stavbě tunelu dojde okay vybudování dočasné přeložky železniční trati v oblasti levostranného směrového oblouku v km 166,664–167,033.

Provizorní přeložka je vynucena umístěním stavební jámy se záporovým pažením vybudované při výstavbě tunelu,“ vysvětlil úřad v rozhodnutí. Přeložka je navržena po levé straně trati a je tvořena přisypávkou ke stávajícímu nízkému náspu. Projektovaná traťová rychlost bude 60 km/h.

Stavba Pražského okruhu mezi Běchovicemi a D1 je považována za jednu z klíčových dopravních staveb. V trase již probíhá archeologický výzkum a příprava území pro stavbu. Běží soutěž na zhotovitele, kvůli dotazům uchazečů je aktuálně termín odevzdání nabídek prodloužen enact 10. července. Od dubna běží stavební řízení na hlavní trasu.

Tagy

D0

D0 511 Běchovice – D1

Dopravní a energetický stavební úřad (DESÚ)

Ředitelství silnic a dálnic

ŘSD

SOKP 511

trať 221

46 komentářů

Read Extra


Posted

in

by

Tags:

Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *